40
single,single-post,postid-40,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,transparent_content,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Werner & Mertz Professional wygrywa nagrodę dla innowacyjnych produktów Cradle to Cradle Products Innovator Award

handover_award_by_warner_philips_chair_of_the_cradle_to_cradle_institute_board_image_w920_h0

Werner & Mertz Professional wygrywa nagrodę dla innowacyjnych produktów Cradle to Cradle Products Innovator Award

Nowy Jork – dzięki swoim markom green care PROFESSIONAL oraz FROSCH, Werner & Mertz jest pierwszym niemieckim dostawcą zrównoważonych produktów do utrzymania czystości, który otrzymał znaną międzynarodową nagrodę Cradle to Cradle Products Innovator Award.

Pożądana nagroda instytutu Cradle to Cradle Products Innovation Institute, organizację non-profit z siedzibą w San Francisco, jest przyznawana przedsiębiorstwom przemysłowym, które zarządzają swoją produkcją zgodnie z regułą Cradle to Cradle®, w zamkniętych cyklach dla maksymalnego zrównoważenia. Zwycięzcy uznawani są za pionierów w swojej branży.

„Międzynarodowe uznanie, jakie wynika z nagrody Cradle to Cradle Products Innovator Award, potwierdza w sposób szczególny nasze wysokie standardy jakościowe i nasze zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju w profesjonalnym utrzymaniu czystości”, powiedział Frank Vancraeyveld, Dyrektor Zarządzający Werner & Mertz Professional/tana-Chemie GmbH, podczas ceremonii wręczenia nagród 13 Listopada w Nowym Jorku. „Jesteśmy bardzo dumni z tej nagrody i będziemy dalej podążać ścieżką projektowania produktów zgodnych z Cradle to Cradle CertifiedTM. Z produktami green care PROFESSIONAL praktykujemy autentyczną eko-skuteczność. Nasze intencje rozwijania produktów, które znacząco przyczyniają się do lepszego dobrobytu użytkowników, są w ten sposób realizowane” – dodał.

„Integralny zrównoważony rozwój stanowi credo Werner & Mertz. Wiarygodne eko produkty, jak green care PROFESSIONAL i FROSCH, mogą pochodzić jedynie z przedsiębiorstwa, które konsekwentnie dąży do osiągnięcia zrównoważonego rozwoju we wszystkim, co robi”, powiedział Reinhard Schneider, eko pionier i CEO Werner & Mertz. W związku z powyższym, ekologiczny i zrównoważony rozwój produktów do utrzymania czystości nie kończy się na eliminacji krytycznych składników. Przedsiębiorstwo zapewnia także integrację cyklu życia produktu z naturalnymi cyklami materiałów. Od 2013 roku produkty Werner & Mertz z linii green care PROFESSIONAL są certyfikowane według wymagającego procesu Cradle to Cradle®. W tym czasie 18 produktów marki green care PROFESSIONAL otrzymało mocno pożądane odznaczenie Cradle to Cradle CertifiedTM na poziomie Złotym, włączając w to 5 produktów z innowacyjnego systemu bezpieczeństwa i dozowania SMART, który został wprowadzony w trakcie targów CMS we wrześniu 2015r.

Cradle to Cradle®: Rozwijaj i wykorzystuj produkty w cyklach

Cradle to Cradle® jest przeciwieństwem szeroko rozpowszechnionej reguły „cradle to grave” („od kołyski do grobu”), w której materiały często przepływają ze źródła do utylizacji, bez świadomego uwzględnienia długoterminowej ochrony zasobów naturalnych. Z kolei podstawą Cradle to Cradle® jest projektowanie produktów dla płynnej integracji z cyklami biologicznymi i technicznymi. Za ścisłe przestrzeganie reguły Cradle to Cradle® Werner & Mertz otrzymała międzynarodową nagrodę dla marek green care PROFESSIONAL i FROSCH. Wyzwaniem jest planowanie rozwoju produktów poprzez zamknięte cykle materiałowe oraz wybór surowców, które są odpowiednie dla bezpiecznego i całkowitego zwrócenia biosferze lub dla regeneracji i ponownego użycia w wysokiej jakości.

Cradle to Cradle® is a registered trademark that is owned and licensed by MBDC.

Cradle to Cradle Certified™ is a certification mark licensed exclusively to the Cradle to Cradle Products Innovation Institute.

Zdjęcie: Frank Vancraeyveld, Dyrektor Zarządzający Werner & Mertz Professional/tana- Chemie GmbH, przyjmuje nagrodę Cradle to Cradle Products Innovator Award dla green care PROFESSIONAL w Nowym Jorku.

Zdjęcia: Margarita Corporan

No Comments

Post A Comment