210
single,single-post,postid-210,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,transparent_content,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Werner & Mertz deklaruje: 100% opakowań z recyklingu do 2025 r.

werner-mertz-professional-group-100-recylced-plastics-packaging-2025-new-plastic-economy-ellen-mc-arthur-foundation_image_w920_h0

Werner & Mertz deklaruje: 100% opakowań z recyklingu do 2025 r.

Werner & Mertz, razem z pozostałymi 5 członkami Inicjatywy „Nowej Ekonomii Tworzyw Sztucznych” („New Plastics Economy”) utworzonej przez Ellen MacArthur Foundation – firmami Mars, Marks & Spencer, Pepsi, Coca-Cola i Unilever, zadeklarowały stosowanie w 100% opakowań wielokrotnego użytku, nadających się do recyklingu lub nadających się do kompostowania, najpóźniej do 2025 roku.

Sześciu uczestników Fundacji Ellen MacArthur zadeklarowało swoje ambitne cele w trakcie konferencji „Our Ocean”, która odbyła się w październiku 2017 roku na Malcie. To bardzo duży krok naprzód. Fundacja Ellen MacArthur wzywa całą branżę do podążania za tym przykładem i podejmowania zobowiązań w zakresie swoich opakowań, które nie tylko będą nadawały się do recyklingu, ale w praktyce rzeczywiście zostaną poddane powtórnemu wykorzystaniu lub kompostowaniu. Producent konsumenckich i profesjonalnych środków czystości, Werner & Mertz, zadeklarował stosowanie opakowań, które w 100% pochodzą z odzysku, do 2025 roku, ustanawiając tym samym doskonały przykład do naśladowania dla innych przedsiębiorców. Osiągnięcie masy krytycznej takich zobowiązań to konieczność, aby zrobić kolejny krok ku „Nowej Ekonomii Tworzyw Sztucznych”, w której żadne tworzywo sztuczne nie pozostaje odpadem.

Dzięki takim działaniom, jesteśmy krok bliżej w kierunku gospodarki wolnej od odpadów.

Grupa Werner & Mertz już dzisiaj oferuje produkty w opakowaniach w pełni nadających się do recyklingu, a także wytworzonych w 100% z tworzyw sztucznych pochodzących z odzysku – z systemu segregacji odpadów gospodarczych.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.