198
single,single-post,postid-198,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,transparent_content,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Quick & Easy wygrywa Ekolaury – nagrodę Polskiej Izby Ekologii

Ekolaur_2017_dla_Quick__Easy_od_Werner__Mertz_Professional_image_w920_h0

Quick & Easy wygrywa Ekolaury – nagrodę Polskiej Izby Ekologii

Katowice, 24.10.2017 r.

Konkurs Ekolaury, inicjatywa stworzona przez Polską Izbę Ekologii, która ma na celu promocję najefektywniejszych i ekoinnowacyjnych działań podejmowanych na rzecz ochrony środowiska, wyróżniła System QUICK & EASY przyznając I nagrodę w kategorii Ekoprodukt i Zielone Technologie, jako nowatorskie rozwiązanie mające wpływ na poprawę stanu środowiska.

Ekolaury to konkurs o zasięgu ogólnopolskim, który jest skierowany do przedsiębiorstw, instytucji, organizacji pozarządowych i samorządów. W tym roku odbyła się już XVI edycja konkursu, organizowanego od 2002 roku.

Łącząc efektywność, zrównoważony rozwój i ergonomię, system QUICK & EASY jest idealnym rozwiązaniem dla współczesnego, profesjonalnego rynku utrzymania czystości. Dzięki jednemu, poręcznemu spryskiwaczowi pianowemu, oraz pięciu kartridżom ze skoncentrowanymi, ekologicznymi produktami, system pokrywa wiele obszarów zastosowań. Prosty w obsłudze system „plug-and-play” (podłącz i używaj) pozwala na szybkie i bezpieczne wyczyszczenie pianką każdej powierzchni. Nigdy więcej wycieku produktów! Rozcieńczanie ma miejsce jedynie bezpośrednio i automatycznie w trakcie rozpylania pianki, która stanowi czysty i higieniczny roztwór.

QUICK & EASY to system marki green care PROFESSIONAL. Wszystkie produkty tej marki są wytwarzane w fabrykach certyfikowanych EMAS oraz ISO 14001 . W obu zakładach produkcyjnych Werner & Mertz, w Austrii i w Niemczech, firma zapewnia odpowiedzialne gospodarowanie wodą, dzięki własnym oczyszczalniom ścieków. Produkcja odbywa się przy użyciu szerokiej gamy surowców odnawialnych oraz wyłącznym wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Budynek siedziby głównej w Mainz został certyfikowany przez LEED na poziomie platynowym.

Produkty w systemie QUICK & EASY zostały opracowane w myśl zasad ekonomii cyrkularnej, czego odzwierciedleniem jest certyfikat Cradle to Cradle na poziomie ZŁOTYM. Produkty są całkowicie biodegradowalne zgodnie z metodologią OECD 302 B, a także są bezpieczne dla ludzi i środowiska (ocena C2C na poziomie platynowym przyznana przy ocenie kryterium „Bezpieczeństwo materiałów”). Dodatkowo, produkty zostały wyróżnione przez EU Ecolabel. W produktach nie zostały wykorzystane żadne substancje toksyczne oraz CMR (rakotwórcze, mutagenne lub działające szkodliwie na rozrodczość), natomiast preferowane są źródła roślinne i odnawialne. Przykładowo, 90% węgla organicznego przeznaczanego do produkcji TANET interior pochodzi ze źródeł odnawialnych. Wszystkie produkty stosowane w zalecanym stężeniu roboczym nie są sklasyfikowane jako mieszaniny niebezpieczne zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1271/2008 (wyjątek stanowi SANET power). Opakowania wszystkich produktów zostały wytworzone z materiału nadającego się do recyklingu.

Koncepcja systemu QUICK & EASY również stanowi wyraz promowania zrównoważonego rozwoju. Bezpośrednie i automatyczne dozowanie zapobiega możliwości przedozowania produktów, a także konieczności utylizacji niezużytych roztworów roboczych. System jest zamknięty, dzięki czemu nie ma możliwości wycieku produktów. Tym samym personel sprzątający jest zabezpieczony przed kontaktem z koncentratem produktu.

 

Zobacz film o systemie Quick & Easy:

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.