384
page,page-id-384,page-child,parent-pageid-133,page-template-default,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,transparent_content,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Ekologia

Troska o środowisko oraz postawa ekologiczna nie są dla nas modnymi sloganami, za którym nie stoją konkretne działania. Nie zgadzamy się na najpopularniejszy system produkcji, który zakłada, że każdy produkt ostatecznie kończy na wysypisku śmieci. Jest on tym bardziej niespójny w przypadku środków czystości! Sprzątać i jednocześnie wytwarzać więcej odpadów, które po prostu zostaną gdzieś wywiezione? Firma Werner&Mertz wiele lat temu postawiła sobie za cel stworzyć prawdziwie ekologiczne środki czystości. Takie, które są przyjazne środowisku i ludziom na każdym etapie produkcji, użytkowania oraz późniejszej utylizacji.

 

Poznaj bogatą ofertę Werner&Mertz i przekonaj się na własne oczy, że model produkcji „od kołyski aż po grób” (ang. „cradle to grave”) nie jest jedynym rozwiązaniem! Po co wyrzucać zużyte opakowanie, skoro można je ponownie wykorzystać?

 

Od kołyski aż po… kołyskę! – poznaj prawdziwie ekologiczne środki czystości

 

Za tym hasłem kryje się zupełnie inne podejście do wytwarzania preparatów sprzątających. Takie, które stawia przede wszystkim na skuteczność ekologiczną. Produkty Werner&Mertz powstają przy wykorzystaniu energii odnawialnej oraz przy minimalnym zużyciu zasobów naturalnych. Wyroby nie zawierają także żadnych substancji, które mogłyby zaszkodzić zdrowiu użytkowników oraz środowisku naturalnemu.

 

To jednak nie koniec! Całe opakowanie – wliczając w to etykiety – jest wyprodukowane wyłącznie przy użyciu materiałów pochodzących z recyklingu lub takich, które są w pełni biodegradowalne. Środki czystości Werner&Mertz zostały zaprojektowane w taki sposób, aby każdy etap życia produktu – produkcja, eksploatacja i utylizacja – był możliwie najbezpieczniejszy dla środowiska oraz dla użytkowników.

 

Certyfikat „Cradle to Cradle” (czyli właśnie „od kołyski do kołyski”) przyznawany jest tym producentom, którzy w swoim procesie technologicznym spełnili wyśrubowane wymagania w zakresie:

 

  • wykorzystania materiałów – czy są one bezpieczne dla zdrowia?,
  • wtórnego wykorzystania materiałów,
  • wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych,
  • prawidłowej gospodarki zasobami wodnymi,
  • sprawiedliwości społecznej,
  • jakości powietrza w zakładach produkcyjnych.

 

Czy nacisk na ekologię sprawił, że nasze środki czystości są mniej skuteczne? Wręcz przeciwnie! Niezależne testy przeprowadzone Niemieckie Stowarzyszenie Producentów Kosmetyków, Perfum i Środków Czystości udowodniły niezrównaną skuteczność naszych ekologicznych formuł! Zaufanie naszych Klientów, dzięki którym już od ponad 2 dekad jesteśmy na rynku, także powinno mówić samo za siebie!